УААВ! | USAP!


Eva Sajovic у Львові

October 13-24, 2009 – photo/video exhibition “Exile”, Eva Sajovic, United Kingdom/Slovenia, www.evasajovic.co.uk

Жовтень 13-24, 2009 – виставка фото- та відеоробіт “Вигнання”, Ева Сайовіч, Великобританія/Словенія, www.evasajovic.co.uk

Ева Сайовіч словенський фотограф, яка вже багато років живе та працює у Лондоні.

В своїх працях вона зосереджується на соціально-документальній тематиці, використовуючи фотомистецтво як засіб для дослідження питань людської ідентичності з метою побороти упередження і негативні стереотипи, зокрема в стосунку до спільнот, які опинились на задвірках суспільства.

Ева Сайовіч працює через партнерство із суб’єктами її досліджень, відкриваючи особистості через зображення та слова.

Вона пояснює, що: «Інтимність фотопортретів розкриває та передає людську гідність. Відображаючи індивідуальні риси, фотопортрети створюють глибинний людський зв’язок між глядачем і зображеною особистістю, яка ділиться з ним своїм приватним світом. Фотомистецтво дозволяє відкривати і поширювати нові бачення, а також, через зорове сприйняття, – нові способи мислення».

Поряд із роботою з маргіналізованими суспільними групами, Ева Сайовіч значну увагу надає ширшим питанням ідентичності, зокрема тим, що виникають у зв’язку із змінами місця перебування чи проживання, міграції, змінами соціального середовища. Ці питання відображають її особистий досвід зростання у неіснуючій більше комуністичній Югославії, численних мандрів Європою та знаходження нової домівки у Великобританії.

Ева Сайовіч мала численні особисті виставки у Великобританії та країнах Європейського Союзу, її праці надруковані у багатьох виданнях.

У виставці фото- та відеоробіт «Вигнання», яка презентуватиметься глядачеві у Львові з 13 до 24 жовтня, будуть об’єднані найкращі роботи зі спільним настроєм з попереднього доробку мисткині – виставок: «Жінки у англійських в’язницях», «Ромени у Словенії», «Бездомні в Лондоні», «Ірландські мандрівники», «Англійські цигани» та «Відновлення». Спеціально для львівського глядача Ева підготує ряд робіт на теми «Українці у Великобританії» та «Національні меншини у Королівстві».